top of page

TERAPIE 

czyli jakimi metodami pracujemy

Nasze metody pracy oparte są na wieloletnim doświadczeniu naszych lekarzy i terapeutów, którzy sfrustrowani kierunkiem, jaki obrała współczesna zachodnia medycyna, szczególnie polska, zaczęli poszukiwać innych dróg. Dróg, które często znajdują uznanie na świecie, ale przede wszystkim wśród naszych Pacjentów.

Świadomość-nieświadomość

Głęboko wierzymy w psychosomatykę, czyli że Ciało i Umysł to naczynia połączone i że przez jedno możemy wpływać na drugie. Dlatego jedną z metod naszej pracy jest Recall Healing/Totalna Biologia. Metoda ta opiera się na założeniach, że mózg, który doznaje bardzo silnego stresu, dla zachowania integralności psychicznej "chowa" ten stres w ciało powodując objawy chorobowe.  Już samo uświadomienie sobie takiego związku oraz praca terapeutyczna z emocjami związanymi z danym przeżyciem rozpoczyna proces zdrowienia. 

Pracujemy również coachingowo - bliskie jest nam przyglądanie się przekonaniom, jakie przyjęliśmy w toku wzrastania i ich wpływ na nasze życie oraz zmiana ich na takie, które nam służą. W ciepłej, opartej na zaufaniu atmosferze wspieramy naszych Pacjentów wyznaczaniu celów zdrowotnych lub dietetycznych oraz w pracy nad ich realizacją. Wypracowujemy wspólnie drogę, którą Pacjent będzie chciał podążać.

Zaopiekowanie ciała

W pracy ze świadomością, w drodze do zdrowia, troszczymy się również o ciało. Z wielkim zaangażowaniem pracujemy fizjoterapeutycznie, jeśli potrzeba stosujemy pijawki medyczne, źródło niezwykłej ilości leków. Leczymy dotykiem poprzez relaksacyjne, przywracające równowagę, masaże. Chcemy szczególnie wspierać pacjentów onkologicznych. Pomagamy opanować dolegliwości bólowe. Chętnie używamy olejów CBD, pijawek, fizjoterapii, tropokolagenu, a jeśli potrzeba hipnozy. 

bottom of page