top of page

Czym jest dieta zapobiegająca nowotworom?

Zaktualizowano: 24 sty

Za każdym razem, gdy dana osoba jest narażona na działanie czynników rakotwórczych, wywołuje raka, a gdy jest narażona na działanie pierwiastków w naszym pożywieniu, wzrost komórek rakowych jest również hamowany.Rak jest obecnie uważany za chorobę związaną ze stylem życia. Jest on powodowany przez czynniki związane ze stylem życia, w tym picie alkoholu, palenie tytoniu i tak dalej, ale odżywianie ma również znaczący wpływ na rozwój choroby.


Za każdym razem, gdy dana osoba jest narażona na działanie czynników rakotwórczych, wywołuje raka, a gdy jest narażona na działanie składników zawartych w naszym pożywieniu, wzrost komórek rakowych jest również hamowany.


Dr Manish Sharma, starszy onkolog medyczny w Action Cancer Hospital w New Delhi i onkolog medyczny w Cancer Care Clinic w Faridabad powiedział: "Chociaż nie ma jednej diety, która może całkowicie zapobiec rakowi, spożywanie dobrej, zbilansowanej diety może poprawić ogólny stan zdrowia i prawdopodobnie obniżyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Oto kilka ogólnych zaleceń dietetycznych, które mogą zachęcić do raka - stylu życia, który jest profilaktyczny".


Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o diecie zapobiegającej nowotworom zalecanej przez dr Manisha Sharmę:


Zacznij spożywać posiłki bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 lub suplementy. Ryby zimnowodne, takie jak łosoś i sardynki, a także orzechy włoskie i nasiona lnu, są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Wszystkie one mogą skutecznie zwalczać raka dzięki swoim właściwościom przeciwnowotworowym.Dąż do diety opartej na roślinach. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera wystarczającą ilość zielonych warzyw liściastych. Jedz dużo zbóż, fasoli i owoców. Naiwni obserwatorzy nie zdają sobie sprawy, że owoce i warzywa o zielonych odcieniach zawierają witaminy i przeciwutleniacze, które mogą zwalczać raka. Włącz kolorowy wachlarz owoców i warzyw do swojej diety. Pokarmy te są bogate w witaminy, minerały, przeciwutleniacze i błonnik, które mogą pomóc w ochronie przed różnymi rodzajami raka. Owoce i warzywa, w tym winogrona, mango, melony, pomarańcze, papaje, szpinak, szparagi, brokuły, kapusta, mięta i kolendra. Niektórzy ludzie spożywają je w postaci zup lub soków, ale spożywanie ich na surowo jest lepsze niż wyciskanie soków.Jedz coraz więcej jogurtu. Oprócz tego, że jest lepiej przygotowany do metabolizowania lipidów, co może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, jogurt zawiera korzystne bakterie, które wytwarzają metabolity, o których wiadomo, że zapobiegają rakowi w jelitach.


Ogranicz spożycie mięsa, ponieważ jest ono ubogie w błonnik i inne składniki odżywcze, które, jak wykazano, mają działanie przeciwnowotworowe. W mięsie znajduje się dużo tłuszczu, a większość z nich to tłuszcze nasycone. Diety bogate w tłuszcze, zwłaszcza tłuszcze nasycone, wiążą się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka. Wysoki skład tłuszczu i białka może mieć wpływ na rozwój substancji rakotwórczych podczas gotowania. Wreszcie, rakotwórcze substancje chemiczne mogą pojawiać się w mięsie w zależności od sposobu jego przetwarzania. Mimo to wybieraj chudsze pokarmy, takie jak ryby lub kurczak, jeśli masz na to ochotę. Wypróbuj pokarmy zwalczające raka, takie jak imbir, czosnek, cebula, kurkuma, kolendra - wszystkie mają właściwości zwalczające raka. Utrzymuj wysoki poziom płynów przez cały dzień, pozostając nawodnionym. Zmniejsza to również zmęczenie i poprawia funkcjonowanie organizmu. Gdy organizm jest odpowiednio nawodniony, zwiększa się ilość tlenu we krwi."Ważne jest, aby pamiętać, że indywidualne czynniki, takie jak genetyka i wybory dotyczące stylu życia oprócz odżywiania, również mają duży wpływ na ryzyko zachorowania na raka. Zasięgnij porady specjalistów medycznych, aby uzyskać dostosowane zalecenia w zależności od stanu zdrowia i czynników ryzyka. Regularne badania i badania przesiewowe są również niezbędne do wczesnego diagnozowania i zapobiegania niektórym nowotworom złośliwym" - powiedział dr Manish Sharma.14 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page