top of page

TERAPIE 

czyli jakimi metodami pracujemy

Nasze metody pracy oparte są na wieloletnim doświadczeniu naszych lekarzy i terapeutów, którzy sfrustrowani kierunkiem, jaki obrała współczesna zachodnia medycyna, szczególnie polska, zaczęli poszukiwać innych dróg. Dróg, które często znajdują uznanie na świecie, ale przede wszystkim wśród naszych Pacjentów.

Świadomość-nieświadomość

Głęboko wierzymy w psychosomatykę, czyli że Ciało i Umysł to naczynia połączone i że przez jedno możemy wpływać na drugie. Dlatego jedną z metod naszej pracy jest Recall Healing/Totalna Biologia. Metoda ta opiera się na założeniach, że mózg, który doznaje bardzo silnego stresu, dla zachowania integralności psychicznej "chowa" ten stres w ciało powodując objawy chorobowe.  Już samo uświadomienie sobie takiego związku oraz praca terapeutyczna z emocjami związanymi z danym przeżyciem rozpoczyna proces zdrowienia. 

Pracujemy również coachingowo - bliskie jest nam przyglądanie się przekonaniom, jakie przyjęliśmy w toku wzrastania i ich wpływ na nasze życie oraz zmiana ich na takie, które nam służą. W ciepłej, opartej na zaufaniu atmosferze wspieramy naszych Pacjentów wyznaczaniu celów zdrowotnych lub dietetycznych oraz w pracy nad ich realizacją. Wypracowujemy wspólnie drogę, którą Pacjent będzie chciał podążać.

Zaopiekowanie ciała

W pracy ze świadomością, w drodze do zdrowia, troszczymy się również o ciało. Z wielkim zaangażowaniem pracujemy fizjoterapeutycznie, jeśli potrzeba stosujemy pijawki medyczne, źródło niezwykłej ilości leków. Leczymy dotykiem poprzez relaksacyjne, przywracające równowagę, masaże. Chcemy szczególnie wspierać pacjentów onkologicznych. Pomagamy opanować dolegliwości bólowe. Chętnie używamy olejów CBD, pijawek, fizjoterapii, tropokolagenu, a jeśli potrzeba hipnozy. 

Fizjoterapia Konstancin

Fizjoterapia to grupa działań prowadzonych przez fizjoterapeutów w celu rozwijania, utrzymywania i przywracania ludziom ich maksymalnej sprawności oraz poprawy funkcjonowania przez całe życie. W naszym gabinecie stawiamy na wykorzystanie pełnego potencjału fizjoterapii, dlatego stosujemy podejście holistyczne. Głęboko wierzymy w psychosomatykę, czyli przekonanie, że ciało, umysł i dusza to naczynia połączone, które wzajemnie na siebie wpływają. Utrzymanie dobrej kondycji organizmu wymaga działania nie tylko na jeden aspekt człowieka, ale na całość. W Colibri Clinic staramy się więc wpływać nie tylko na fizyczne aspekty ciała człowieka, ale też zdrowie emocjonalne i psychiczne.

Terapie w Colibri Clinic – poznaj nasze metody

Jedną z metod jakie stosujemy jest Recall Healing, czyli Totalna Biologia, która opiera się na założeniach, że mózg, gdy doznaje bardzo silnego stresu, chcąc zachować integralność psychiczną, „chowa” ten stres w ciało, przyczyniając się do powstania objawów chorobowych. Terapię w Colibri Clinic rozpoczynamy właśnie od uświadomienia pacjentom, że istnieje taki związek, co pozwala nam wejść w  proces zdrowienia. Terapeuta Recall Healing często współpracuje z fizjoterapeutą, aby przyspieszyć zdrowienie.

W procesie zdrowienia rozpoczynamy działanie od dokładnej oceny, analizujemy objawy fizyczne, emocje obecnie dominujące, styl życia oraz cały “ekosystem”, w którym funkcjonuje pacjent. Zobaczenie całości pozwala nam precyzyjnie dostosować plan leczenia do indywidualnego przypadku. Dlatego, oprócz pogłębionego wywiadu, pracy z emocjami, tradycyjnych technik fizjoterapeutycznych oraz hirudoterapii (terapię pijawkami), często pomagamy pacjentowi wprowadzić zmiany w diecie i suplementacji, w aktywności fizycznej, rytuałach okołosennych, a także w podejściu do zarządzania stresem. Oferujemy również wsparcie w zakresie wyznaczania celów zdrowotnych i pracy nad ich realizacją.

Z takim podejściem do leczenia można zapoznać się w naszej klinice w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Z naszych usług korzystają też mieszkańcy Piaseczna i innych miejscowości.

bottom of page