top of page

Komora hiperbaryczna

Sesja w komorze hiperbarycznej to godzinne leżakowanie w wygodnej komorze o średnicy 90 cm i długości  240 cm i oddychanie tlenem o zwiększonym stężeniu i pod zwiększonym ciśnieniem (1,3 atmosfery).  Możemy oddychać  przez maseczkę i wtedy otrzymujemy tlen o stężeniu ok. 90% lub po prostu oddychać powietrzem w komorze, gdzie tlenu jest ok 30%.

Komora hiperbaryczna – dla kogo? (Prawie dla każdego)

Do odbywania sesji terapeutycznych w komorze hiperbarycznej mamy 3 grupy wskazań:

1. zdrowotne

2. regeneracyjne

3. urodowe

Omnioxy-DUO_12001.png
Doctor in Scrubs Reading Notes

Zdrowotne

Do komory kwalifikują się pacjenci krótko po zabiegach operacyjnych (poza klatką piersiową i czaszką). Sesje przyspieszają regenerację organizmu i gojenie się wszelkiego rodzaju ran. Dodatkowo doskonale sprawdzają się przy rehabilitacji neurologicznej (np. po udarach), kardiologicznej oraz po przebyciu Covid.

Wspomagająco są stosowane w leczeniu:

  • Silnych migren, depresji,  autyzmu, stwardnienia rozsianego, ch. Alzheimera i Parkinsona.

  • Chorób skórnych, przewlekłych stanów zapalnych (w tym stopy cukrzycowej), chorób autoimmunologicznych.

  • Zespołu przewlekłego zmęczenia.

Regeneracyjne

Sesje w komorze zalecane są sportowcom oraz wszystkim osobom uprawiającym intensywną aktywność fizyczną. Przyspieszają regenerację organizmu po wysiłku,  zmniejszają odczuwanie zakwasów, dotleniają, poprawiają samopoczucie. Sprzyjają leczeniu wszelkiego rodzaju przeciążeń i mikrourazów. Działają także przeciwbólowo oraz wpływają na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce i w mięśniach szkieletowych.

Taking a Break
Smiling Woman

Urodowe

W branży antiaging komora ma zastosowanie w przyspieszeniu regeneracji skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Regularne sesje zwiększają wytwarzanie komórek macierzystych oraz produkcję kolagenu, co działa przeciwstarzeniowo. Podobnie działa łagodzenie napięcia nerwowego, czy przewlekłego zmęczenia, czyli dolegliwości, z którymi komora hiperbaryczna bardzo dobrze sobie radzi

bottom of page