top of page

Jak przygotować się do zabiegu

Prawidłowe przygotowanie się do zabiegu medycyny estetycznej jest bardzo istotnym elementem dobrego efektu pozabiegowego i szybkiej regeneracji uszkodzonej skóry.

Prosimy, aby zarezerwować sobie czas na planowany zabieg z niewielkim zapasem. Chcemy uniknąć pośpiechu i stresu. Wizyta w Colibri Clinic ma być dla Państwa relaksem i przyjemnością. Prosimy też o wcześniejsze spożycie lekkiego posiłku, żeby nie być ani głodnym, ani przejedzonym.  

Zarówno diagnostykę, jak i wszystkie procedury zabiegowe wykonujemy na oczyszczonej z makijażu skórze, dobrze więc jest przyjść bez makijażu lub być przygotowanym na to, że zostanie on zmyty. Po zabiegu zabezpieczamy skórę kremem regeneracyjno-ochronnym z filtrem UV, bez nakładania makijażu. Prosimy o takie zaplanowanie dnia, żeby skóra mogła pozostać sautè aż do następnego ranka.

Before and After
Tofu Salad

W ciągu przynajmniej 3 dni poprzedzających zabieg, kluczowe jest wypijanie min. 3l wody oraz zdrowa, zbilansowana dieta (Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, jak wygląda dieta anti aging, dedykowana dla ludzi pragnących opóźnić starzenie się skóry i całego organizmu, proponujemy konsultację z naszą dietetyczką Luizą). Ważnym aspektem jest unikanie fast foodu, chipsów, coli, czyli wszystkiego co zawiera się w określeniu „śmieciowe jedzenie”.

Kolejnym istotnym aspektem jest uzupełnienie białka w organizmie, żeby skóra miała się z czego odbudowywać. Niedobory białka w ciele prowadzą m.in. do wydłużonego gojenia się ran, gorszej kondycji skóry, czy zaników mięśniowych. Białko jest nam niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania. Mitem zaś jest stwierdzenie, że białko zwierzęce jest bardziej wartościowe niż roślinne. W ofercie mamy m.in. suplement Jalupro Drink, w skład którego wchodzą kluczowe dla odbudowy skóry aminokwasy (glicyna, prolina, lizyna).

bottom of page